ITALI

Autoritetet e shëndetësisë në Itali kanë publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 atje.

 

Në 24 orët e fundit janë raportuar 6.764 persona të infektuar. Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 51 qytetarë, duke e dërguar këtë numër në total që prej fillimit të pandemisë në 132.334.

 

Në terapi intensive janë të shtruar 395 pacientë (+12) ndërsa të shëruarit janë 3730. Norma e pozitivitetit 1.2%.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb