ITALI

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar të dhënat e virusit atje.

 

Sipas mediave të huaja, në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 2.949 infektime.

 

Nga krahu tjetër, numri i viktimave është 44, duke shënuar kështu një rënie, pasi një ditë më parë, prat ë shtunën, u regjistruan 83.

 

Lajmi mirë është se të shënuarit nga virusi në 24 orë janë 6.574.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: