ITALI

Në Itali janë regjistruar 104.065 persona të infektuar me COVID-19.

 

Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 235 qytetarë. Norma e pozitivitetit është 12.7%, ku krahasuar me një ditë më parë ka një rënie prej 1%. Sa i përket personave të shëruar ato janë 124.705.

Rënia e shtrimeve në pavijonet e zakonshme vazhdon: 19 pacientë më pak se dje. Në total janë 19617 të shtruar me simptoma në Itali.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb