Në Itali janë regjistruar 41.247 persona të infektuar me COVID-19.

Norma e pozitivitetit është 10.5%. Nga ana tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 326 persona.

Repartet e terapisë intensive janë ulur me 8 pacientë, ndërsa 177 të tjerë janë shtruar në pavijonet e zakonshme COVID.

Sa i takon të shëruarve ato janë 123.823.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb