Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 67.152 raste të reja me koronavris.

Norma e pozitivitetiti është 10.1%. Nga ana tjetër, për fat të keq nuk e kanë fituar betejën me virus 334 persona, duke e çuar totalin e viktimave që prej fillimit të pandemisë 150.555 persona.

Sakaq, janë shpallur të shëruar 129.293.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb