Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Në njoftimin zyrtar, bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 108 persona të infektuar. Nga ana tjetër, nuk janë regjistruar asnjë viktimë nga virusi.

Sa i përket të shëruarve janë 11 pacientë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb