Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Ndërsa ISHP, njofton se humben jetë gjatë këtyre orëve edhe 18 viktima të tjera.

Nga qytetet Kumanova dhe Tetova  së bashku me kryeqytetin Shkup kanë numrin më të lartë të infektimeve.

 

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb