Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut  janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 694 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 30 persona.

Raste aktive në vend janë 12.893.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: