Kosova ka regjistruar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 1,383 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19 gjatë 24 orëve.

Ndërkohë numri i vdekjeve vazhdon të jetë përsëri i lartë  ku janë shënuar 26 humbje jete.

Në total numri i rasteve aktive është 26.886.

Mësohet se në 24 orët e fundit janë dhënë 17.684 doza të vaksinës kundër COVID-19, ndërkaq, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: