Presidenti i Kolumbisë, Iván Duque ka kundërshtuar përsëri mundësinë e rifillimit të kampionatit profesional të futbollit përkundër kërkesës së ekipeve për të luajtur me dyer të mbyllura dhe sipas një protokolli të sigurisë të paraqitur para ekzekutivit.

“Do të ishte e papërgjegjshme për mua të them se ne do të luajmë futboll me dyer të mbyllura”, shpjegoi Duque dhe ”nuk kam parë një kampionat të thotë se shëndeti i lojtarëve është i sigurtë”.

Presidenti Duque ka mohuar kështu çdo mundësi të rifillimit të kampionatit të futbollit, duke nënvizuar se shfaqjet masive dhe ngjarjet nuk lejohen në vend për shkak të koronavirusit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb