Autoritetet sllovene pezulluan sot përpjekjet e tyre për gjurmimin e kontakteve duke përmendur ngarkesën e pakontrollueshme të rasteve të COVID-19 në vend.

 

“Numri i rasteve është aq i lartë, sa nuk jemi në gjendje të kryejmë me sukses gjurmimin e kontakteve”, tha organi slloven i Shëndetit Publik.

Personat, të cilët rezultojnë pozitivë me COVID-19, do të informohen për gjendjen e tyre dhe u kërkohet të vetëkarantinohen, si edhe të kontaktojnë personat me të cilët mund të kenë patur kontakt.//ATSH

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb