Qeveria sllovene njoftoi sot pezullimin e transportit publik dhe ndalimin e pothuajse të gjitha tubimeve për dy javë, sepse masat aktuale të kufizimit nuk kanë arritur ta frenojnë sa duhet epideminë e COVID-19.

“Të gjitha tubimet do të ndalohen nga e premtja dhe për të paktën dy javë, përveç atyre familjare ose të anëtarëve të shtëpisë”, tha ministri i Brendshëm, Ales Hojs.

“Shumica e përjashtimeve që lejojnë kalimet kufitare nuk do të zbatohen më dhe transporti publik do të pezullohet nga e shtuna në mëngjes”, shtoi ai.

Qeveria ka vendosur, gjithashtu, të mbyllë të gjitha qendrat tregtare dhe bizneset jothelbësore nga e hëna, ndërsa shkollat ​​dhe universitetet do të vazhdojnë online për të paktën dy javët e ardhshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: