Duhet të ishte turneu që do të konfirmonte tenisin si një nga sportet më të sigurtë sa I përket përhapjes së Coronavirus, por në të vërtetë është kthyer në një “bombë biologjike”. Pas Grigor Dimitrov edhe Borna Coric ka zyrtarizuar personalisht se është pozitiv me Covid-19. Tenisti kroat ashtu si edhe ai bullgar janë infektuar gjatë turneut “Adria Tour”, ku merrte pjesë edhe Novak Djokovic.

Media.media.45189c3a D16d 46e0 9ab9 161ab3ae0b1e.original1024
Media.media.45189c3a D16d 46e0 9ab9 161ab3ae0b1e.original1024

Raketa numër një e botës është kritikuar shumë gjatë javëve të fundit si promovues i këtij turneu, por edhe të një tjetri të zhvilluar pak ditë më parë me synim bamirësinë dhe ku mori pjesë edhe Coric. Nga 22 pjesmarrësit e “Adria Tour” që iu nënshtruan testit me tamponë, tre rezultuan pozitivë, dy tenistët e larpërmendur dhe një prej trajnerëve. Sa i përket Djokovic, ai pritet të kryejë një tjetër test në Beograd, për të mësuar nëse është prekur apo jo nga Covid-19.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb