Teksa shifrat e rasteve me COVID-19 nuk janë ulur, kjo ka detyruar autoritetet britanike që të mbyllin sërish klubet e natës. Kjo pasi disa klientë që frekuentonin këto mjedise rezultuan pozitivë.

Ndonëse klubet dhe restorantet u lejuan të presin klientë në Angli nga 4 korriku, shumë prej klientëve nuk respektuan masat e distancimit social, ndërsa 3 lokale u mbyllën.

Kryeministri Boris Johnson i bëri apel të gjithë atyre që konsumojnë alkool të silleshin me përgjegjshmëri, por pamjet gjatë fundjavës tregonin turma të mëdha jashtë lokaleve, ku vetëm distancimi social nuk respektohej.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: