GREQI

Autoritetet shëndetësore në Greqi, kanë përditësuar të dhënat e fundit të pandemisë në vend.

Sipas të dhënave, në 24 orët e fundit janë shënuar 2.489 raste të reja infektimesh, ndërsa numri i viktimave është 70.

Sakaq, në të gjithë territorin e vendit, ndodhen të shtruar në njësitë e kujdesit intensive 707 qytetarë.

Shpërndarja e rasteve:

129 nga Atika Lindore (150 dje).

118 nga Sektori Verior i Athinës (152 dje).

47 nga Ëest Attica (72 dje).

168 nga Sektori Perëndimor i Athinës (146 dje).

319 nga Sektori Qendror i Athinës (494 dje).

105 nga Sektori Jugor i Athinës (148 dje).

162 nga Pireu (168 dje).

15 nga Ishujt Saronic Gulf (26 dje).

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: