Ka ndërruar jetë një prej vullnetarëve që iu nënshtrua vaksinës kundër COVID-19 që po studiohet nga gjigandi farmaceutik AstraZeneca, bashkë me Universitetin e Oksfordit.

Lajmi u bë i ditur nga Universiteti Federal i Sao Paulo në Brazil, ndërkohë që vullnetari kishte kombësi braziliane.

Mësohet se instituti kërkimor po bashkëpunon në fazën e tretë të lëshimit të vaksinës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb