Bangladeshi ka mbyllur të gjitha shkollat ​​dhe kolegjet në vend për dy javë në një përpjekje për të frenuar një rritje “alarmante” të rasteve të koronavirusit, të cilat në 24 orët e fundit janë rritur me 11,434, duke arritur nivelin më të lartë ditor që nga viti i kaluar.

Këtë e raporton The Guardian. Shkollat, të cilat ishin mbyllur për një vit të plotë për shkak të pandemisë, u rihapën vetëm katër muaj më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb