Brazili vazhdon të regjistrojë numra shumë të lartë Covid. Sipas të dhënave  më të fundit të Sekretariatit të Këshillit Kombëtar të Shëndetësisë, në fakt ka 1,324 vdekje dhe 108,731 raste në 24 orë. Që nga fillimi i pandemisë, ka pasur 548,340 viktima dhe 19,632,443 infektime të konfirmuara.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: