Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se ditën e sotme si pasojë e Covid-19 nuk është shënuar asnjë humbje jete, ndërsa nga 99 testime, kanë rezultuar 5 qytetarë të infektuar, ndërsa 22 të tjera janë shëruar.

Njoftimi i MSH: 

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 99 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 5 qytetarë, në Bashkitë:

3 në Tiranë, 2 në Pogradec.

Janë 128 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 2 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 22 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 328,507 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 30 Nëntor 2022)

Raste të reja ditore 5
Të shëruar në 24 orë 22
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 99

Testime totale 2,008,863
Raste pozitive 332,229
Raste të shëruara 328,507
Raste Aktive 128
Humbje jete 3,594

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 113
Gjirokastër 8
Fier 2

Korçë. 2
Vlorë 2
Shkodër 1

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: