Nuk ka paqe për Cristiano Ronaldon, i pranishëm vazhdimisht në revistat dhe tabloidët anglezë, pavarësisht nëse ka rëndësi brenda dhe jashtë fushës. Historia e fundit ka të bëjë me vilën e tij (me vlerë 20 milionë euro) në “Quinta da Marinha” në Rivierën Portugeze.

Në fakt, “The Sun” raporton se CR7 do të ishte i gatshëm të blinte një klub të tërë golfi pranë rezidencës së tij me një qëllim mjaft të veçantë: ta prishte atë, sepse i pengon shikimin.

Pesë herë fituesi i “Topit të Artë” po planifikon të transferohet atje me partneren Georgina Rodriguez dhe pesë fëmijët e tyre, duke siguruar kështu një privatësi më të madhe. Burime pranë shtëpisë së tij të ëndrrave ultramoderne thonë se Ronaldo do të shtonte gjithashtu një garazh të pajisur me ashensorë për të strehuar 30 supermakina.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb