Nga Dritan KABA
Në mbledhjen e sotme në Komisionin e Shëndetësisë në Parlament, ndodhi një çudi e rradhës.

Deputetja dhe nënkryetarja e Komisionit, Elisa Spiropali, nuk e dinte kush e kishte drejtuar për katër vite Ministrine e Punes dhe Çeshtjeve Sociale. Duke justifikuar shkrirjen e kesaj ministrie, qe ne fakt eshte ishte shume e rendesishme, ajo u shpreh: Kete ministr pergjithesisht e kaner perdorur si placke per aleatet e vegjel, keshtu qe ishte e panevojshme.

Harrese apo padituri?!

Gjate kater viteve te fundit, ministrine e kane drejtuar figura kryesore te PS, dy nga te cilet jane serish ministra dhe njeri eshte kryetari i Bashkise se Tiranes, respektivisht Erion Veliaj, Blerndi Klosi serish minister i Ambientit dhe Turizmit dhe Olta Xhaçka ministre e Mbrojtjes.
Te tre drejtuesit e ministrise jane ngritur ne detyre, besoj se kjo ka ardhur si pasoje e performaces se treguar ne kete ministri.

Elisa, duket se kam qene shume e zene per te ndjekur qeverine e partise se saj. Ka pasur halle te medha tek Doganat, qe i kane zene syte te shohe, kush e drejtonte ministrine e dikurshme.
Injoranca dhe padituria nuk kane brire.

Rendesi ka vetem “Skenderbeu” i Elises. Ajo vetem ate njeh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb