Çuditë mund të ndodhin edhe në futboll! Chelsea ka arritur të ndal Tottenhami duke i prishur ëndrrën për titull kampioni, por duke ia realizuar një skuadre tjetër, asaj të Leicester Cityt që zyrtarisht është kampion.

Ndeshja e mbyllur 2-2 ka bërë që festa të fillojë në rrugët e qytetit Leicester. Sakaq, Leicester City shpallet kampioni për herë të parë në histori të klubit duke lënë gojëhapur shumë analistë dhe njohës të futbollit.

https://www.youtube.com/watch?v=5RcGqHnd4oQ

https://www.youtube.com/watch?v=GKv7aq5Pna8

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: