Nga: Jon Austin*

Disa besojnë se Nostradamusi ka parashikuar me saktësi ngjitjet në pushtet të Hitlerit dhe Napoleonit, si 2 nga 3 shfaqjet e Anti-Krishtit mbi tokë. Pra kur profeti i shekullit XVI-të, parashikoi Anti-Krishtin “e tretë dhe të fundit”, edhe më i tmerrshëm se dy të parët të marrë së bashku, që do të vijë në pushtet në Tokë para një Luftë të Tretë Botërore që do të zgjasë plot 27-vjet, a mos ka folur vallë për Shtetin Islamik?

Shumë studiues të profetit famëkeq francez, i cili vdiq në vitin 1566, janë të bindur se ai ka parathënë në mënyrë korrekte aktet aktuale barbare të kryera nga ISIS-i në Lindjen e Mesme, duke përfshirë edhe kërcënimet e tij më të fundit…
(ed.me/bota.al/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: