Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e PS. Kryeministri Edi Rama do të kandidojë i 8-ti në Durrës, kurse në Vlorë rrezikon edhe më tej duke shkuar i 9-ti.

Pandeli Majko është vendosur i 19-ti në Tiranë, Olta Xhaçka në Korçë, Dionis Imeraj i 3-ti në Dibër.

EMRAT E PARË NGA PS

TIRANA 

Etilda Gjonaj (7)

Pandeli Majko (19)

VLORA

Gjiknuri (8)

Rama (9)

DIBRA 

Dionis Imeraj (3)

DURRËS

Rama (8)

KORÇA

Olta Xhaçka

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb