Kryeministri Edi Rama publikon në ‘Facebook’ pamjet nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

Në foto shihen momentet e takimit të dy kryeministrave, si dhe darka mes tyre, ku ata shihen të ulur përballë njëri-tjetrit në tryezë.

“Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij🙏

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve🇦🇱🤝🇬🇷”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb