Janë publikuar për herë të parë pamjet e vrasjes së drejtuesit të tifozëve të Partizanit të Beogradit “Alcatraz”, Ljubomir Kica Markoviç, që tronditi kryeqytetin serb mbrëmjen e 1 nëntorit.


Ngjarja tragjike ndodhi në një nga rrugicat e Beogradit, ku 37-vjeçari u qëllua me gjashtë plumb, duke ndërruar jetë në vend. Në videon e publikuar nga mediet serbe duket se viktima dallon agresorin dhe nis vrapin për t’u larguar, por nuk iu shpëton dot plumbave.Markoviç fitoi reputacion në opinionin sportiv si një nga drejtuesit e grupit, të cilin ai e drejtoi me Djordje Prelic dhe Aleksandar Vavic. Më herët, Markovic ishte dënuar me 30 vite burg për vrasjen e tifozit francez, Bruce Taton. Mirëpo, pas vendimit të apelit, dënimi iu ul me 13 vite.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb