Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200 lëkundje tërmeti, ku më e forta ishte me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, e ndjekur nga disa lëkundje të tjera të forta.

Mediet e huaja kanë publikuar pamje të lëkundjeve të forta, ku shihen momentet e panikut te njerëzit, të cilën shfaqen duke vrapuar të tmerruar për të dalë nga banesat.

Ndërkohë, tërmeti i fortë ka lënë edhe persona të plagosur, ku raportohet se katër kanë përfunduar në spital, por fatmirësisht nuk ka viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: