Kryeministrja daneze Mette Frederiksen dhe disa anëtarë kryesorë të qeverisë janë futur në izolim, deklaroi zyra e tij pas konfirmimit që ministri i Drejtësisë rezultoi pozitiv me Covid-19.

Ministri i Drejtësisë, Nick Haekkerup u izolua në shtëpi dhe deklaroi se kishte simptoma si kollë dhe ethe.

Javën e kaluar ai u takua me Frederiksen dhe disa anëtarë të tjerë të qeverisë dhe ligjvënës.

Frederiksen u karantinua në pritje të rezultatit.

Sipas zyrës së kryeministres, rregullat e distancimit shoqëror ishin respektuar edhe kur takoi Haekkerup.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb