Së paku 45 luftëtarë të ISIS kanë vdekur të helmuar pas një vakti të Ramazanit të konsumuar. Mediat e huaja shkruajnë se ishin 145 persona të ulur për iftar në Mosul, Irak, por vetëm 100 mundën të ikin të gjallë prej aty, kurse 45 vdiqën nga ushqimet e helmuara.
Ende nuk dihet sesi ndodhi helmimi në ushqim tha një përfaqësues i partisë demokratike Kurde.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: