Pas më shumë se 20 vitesh jetë së bashku, Lionel Messi dhe FC Barcelona i dhanë fund lidhjes së tyre “të dashurisë” këtë të enjte duke zyrtarizuar largimin.

Messi organizoi një darkë lamtumire në shtëpinë e tij me disa nga ish-shokët e tij tani. Kjo është ajo që raportuan të shtunën disa media spanjolle.

 

Sergio Busquets, Jordi Alba, Sergio Agüero dhe Gerard Piqué dhe Shakira u filmuan duke arritur në shtëpinë e yllit argjentinas.

Ag

Këtë të dielë, Lionel Messi do të japë një konferencë për shtyp tre ditë pas zyrtarizimit të largimit të tij nga FC Barcelona, ​​njoftoi të shtunën klubi i tij i vjetër.

 

Fjalimi i sulmuesit 34-vjeçar argjentinas, i lirë nga çdo angazhim kontraktual dhe i afërt me Paris SG sipas mediave franceze, do të zhvillohet në orën 12:00.

I pranishëm në Katalonjë që nga viti 2000, “la Pulga” nuk ka folur publikisht që nga e enjtja, kur Barça hoqi dorë nga zgjatja e kontratës së yllit të tij, duke vënë në pikëpyetje rregullat e kufizimit të pagave të La Liga.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb