ZVICËR

Ish- gruaja e ‘bossit’ rus të Chelsea-s, Roman Abramovich, Dasha Zhukova është martuar me bilionerin grek Stavros Niarchos.

Çifti shpenzoi 5 milion dollar për një dasmë me miqtë dhe dhe të afërmit në St. Moritz, tek Olympaschanze, Zvicër.

E ftuar special në dasëm ka qenë princesha Beatriz e Jork, shoqja e ngushtë e Dashës e cila dhe është parë me të fejuarin e saj Edoard Macelli Mozzi në St. Moritz duke bërë ski përpara se çifti Zhukova- Niarchos. të  martoheshin.

Por kush ishin të ftuarit e tjerë?

Kate Hudsonaktori Orlando Bloom, princesha e Monaco Charlotte Casiraghi, personaliteti i televizioneve amerikane Gayle King, biznesmeni italian Lapo Elkann, ish- futbollisti David Beckham, aktorja Gwyneth Paltrow por u përfol se dhe vajza e presidentit të SHBA, Ivanka Trump do të ishte.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb