SPANJA

Mbrojtësi David Alaba është prezantuar me numrin 4 tek Real Madrid. 29-vjeçari me shtetësi austriake la pas 11 vitesh Bayernin e Mynihut për tu bashkuar me madrilenët.

Ai ka marrë një numër special tek ‘Loc Blancos’ të cilin për shumë vite e mbajti mbi shpinë Sergio Ramos, ish-kapiteni i cili u largua për tek Real Madrid.

Këtë sezon Real Madrid do të synojë ringritjen pas zhgënjimit në atë që lanë pas. Ende nuk ka goditje big në Madrid, por Alaba është një siguri për mbrojtjen falë eksperiencës në nivele të larta të futbollit.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb