U përpoq të motivonte një përfaqësuese si Azerbajxhani, duke i kujtuar suksesin e tij historik me Shqipërinë, por ja që azerët janë ende shumë vite larg përfaqësues kuqezi, kjo u pa qartë që në fillim, ndërsa tashmë merr formë të plotë, vetëm një pikë në 5 ndeshje në kualifikueset e Botërorit. Gianni De Biasi e ka të vështirë të bëj diçka më shumë, edhe pa C.Ronaldo, Portugalia zgjidhi gjithçka shumë shpejt me dy gola brenda 31 minutash.

De Biasi
De Biasi

Fillimisht Bernardo Silva dhe më pas Andre Silva realizuan për luzitanët duke mbyllur llogaritë që në pjesën e parë. Në të dytën ishte Diogo Jota që kompletoi “tripletën” e Portugalisë duke përforcuar pozitat e tyre si kryesues në Grupin A në kuotën e 13 pikëve, dy më shumë se Serbia.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb