Frenkie de Jong sa vjen i afrohet Manchester United. Medie të ndryshme në Spanjë dhe jo vetëm bëjnë me dije se gjithçka do të kryhet me sukses, me transferimin që është thjeshtë çështje ditësh.

Jijantes shkruan se mesfushori ka pranuar të kalojë në Manchester dhe nëse po vonon akordi, thjeshtë ka të bëjë me disa bonuse që ende nuk janë dhënë.

Sipas Sport, Barça dhe United duan të mbyllin operacionin e De Jong para të enjtes.

Te “Djajtë e kuq”, 25 vjeçari do bashkohej me një nga trajnerët që ai e respekton shumë, Ten Hag (Kanë punuar te Ajax).

Rrr
Rrr

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb