Në mes të debatit me ministrin Gent Cakaj, analisti Fatos Lubona nuk ka harruar të mbrohet nga koronavirusi.

Ndërsa ministri Cakaj fliste, analisti Lubonja bëri një xhest tjetër. Ai nxori alkoolin nga xhepi dhe nisi të dezifektojë duart.

Me siguri Lubonja nuk e ka kuptiuar që po e fokusonin kamerat.

Shembulli i tij i kujdesit personal është për tu admiruar.

Kujtojmë që më herët analisti u vetëkarantinua në banesën e tij pasi u kthye nga Italia, duke zbatuar kështu me rigorozitet edhe rregullat e vendosura nga qeveria shqiptare.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb