Me debate me shoqërohet mbledhja e sotme e Konferencës së Kryetarëve, ku objekt diskutimi është bërë kërkesa e grupit parlamentar të PD-së për një interpelancë me Ramën pas akuzave ndaj vëllait të tij Olsi Rama në lidhje me laboratorin e drogës në Xibrakë.

Nikolla reagoi ndaj Bardhit duke theksuar se interpelanca nuk parashikon çështje personale. Debati me dyer të mbyllur është siguruar për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa.

Nikolla: Interpelanca nuk parashikon çështje personale.
Bardhi: Çështjet që kam ngritur ndaj Kryeministrit, nuk janë çështje personale. Nuk kam interes se si shkon ai me vëllain e tij apo pse i ka vënë mbrojtje nga Garda dhe nga kush kërcënohet vëllai për t’u mbrojtur nga oficerët e Gardës?
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: