TIRANE

Mbledhja e sotme e Komisionit të Shëndetësisë është kthyer në një arenë ku më shumë se sa diskutohej për ndihmën ekonomike për të cilën ishin mbledhur, deputetët kaluan në debate, akuza dhe replika.

Mes debateve, deputetja e PS-së, Adelina Rista i kërkoi llogari kryetarit të Komisionit, zotit Petrit Vasili për arsyen pse në komision kishin hyrë njerëz të paautorizuar dhe pse kishte lejuar debatet.

“Sapo pata një telefonatë nga një 80 vjeçare që po na sheh në televizor. Çfarë po bëhet aty tek ju më tha? Vetëm duke ju parë po bëhemi gati të thyejmë tv:,- tha Rista.

Rista: Turp zoti Vasili, këtu kanë hyrë persona të paautorizuar

Bardhi: Pse më ndërpret moj zonjë

Rista: Ke ngatërruar foltoren zoti Bardhi, t’i po më ndërpret

Bardhi: Nuk po të ndërpres

Rista: Zoti Vasili e drejtoni këtë komision dhe përgjegjësia për rregullin bie mbi ju

Bardhi çohet nga vendi dhe braktis komisionin.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb