Një debat ka ndodhur ditë e sotme në Kuvend, mes deputeti Edmond Spaho dhe Kryetarit të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Balla ka kërkuar largimin nga seanca të zotit Spaho, ose një kërkim falje nga ana e tij pasi i quajti anëtarët e mazhorancës “bastardë”.

Edmond Spaho: Kjo ka zgjidhje vetëm protestat. Nëse do të vijojmë këtu asgjë nuk do të ndryshojë. Nëse në vendet e tjera do bien çmimet pas gjashtë muajve kjo nuk do të ndodhë. Duhet të ngrihemi në protesta e ti rrëzojmë. Këto marrin vesh vetëm me këtë gjuhë.

Nuk ka gjuhë tjetër që shkon me këta bastardë.

Taulant Balla: Fjala e fundit që the. Një sekondë këtu ti del jashtë dhe nuk vjen, fjala e fundit bastardë zotëria nuk mund të rrijë më në sallë, të ndërpritet seanca të thirret komisioni përkatës, o bëhet njeri shembull ose… një njeri pas konsumimit të shtatë gotave raki dhe të fyejë në këtë farë feje Kuvendin zoti Noka kam respekt por zotëria në fund tha një fjalë të rëndë. Ose merr fjalën e kërkon ndjesë, ose zotëria sipas përcaktimeve të Kodit të Etikës dhe rregullores do të veprohet.
Ato ose ti mbajë për familjen e vet, sepse askush prej nesh nuk mund të tolerojë të shkojë në darkë tek fëmijët e tij dhe ta pyesin se çfarë tha. Mendoj se e tha pa dashje. Nëse e tha me dashje pastaj është puna e tij.

Edmond Spaho: Më jep fjalën

Ermonela Valikaj: Teknika ju lutem mikrofonin.

Edmond Spaho: Zonja drejtuese e seancës nuk keni moral ju të më kërkoni… Kur të më kërkojë kryeministri…

Drejtuesja e seancës i ndërpret fjalën zotit Spaho dhe njofton mbledhjen e sekretariatit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: