Akulli në lumin e Amsterdamit është kthyer në objekt dëfrimi për shumë persona, por një grup patinatorësh rrezikuan të mbyteshin në ujë të ngrirë kur akulli u thye.

Për fat ishin kalimtarët e rastit që ju dhanë ndihmën e parë. Ata përdorën litarë, shkopinj hokej dhe golfi për të tërhequr patinatorët nga uji i akullt.

Një video e postuar në mediat sociale tregon një grup prej të paktën gjashtë personash duke u tërhequr nga një kanal nga kalimtarët duke përdorur shkopinj litari dhe hokej, disa duke e vënë veten në rrezik.

Ngrirja e rrallë e kanalit në Hollandë nuk ndodhte që nga viti 2018, duke tërhequr shumë patinatorë akulli gjatë fundjavës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb