Serbia do të paguajë 3000 dinarë, 25 euro për secilin qytetar të saj që është vaksinuar me të paktën një dozë vaksine anti-covid, si shpërblim për përgjegjësinë gjatë pandemisë. Kështu deklaroi presidenti Aleksander Vuçiç.

Serbia është në procesin e aplikimit për një paketë të ndihmës shtetërore prej 30 + 30 euro në maj, pasi shteti tashmë ka paguar 100 euro për të gjithë qytetarët, si mbështetje financiare gjatë krizës së koronavirusit.

Sipas Vuçiç, të gjithë qytetarët serbë që vaksinohen deri më 31 maj, do të kenë të drejtë për ndihmë financiare shtetërore.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb