Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar pasi ambasdorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim deklaroi se do i vinte keq nëse ka marrëveshje nga forcat politike kundër reformës në drejtësi.

Vasili shprehet me ironi se ka marrëveshje të fshehtë kundër reformës në drejtësi dhe ajo është e Edi Ramës me bandat e drogës kundër kësaj reforme.

Postimi i Petrit Vasilit:

Ka me te vertete nje Marveshje te fshehte kunder Reformes ne Drejtesi!!

Eshte Marveshja e Edi Rames me klanet e droges dhe te krimit te organizuar, qe Narkoshteti i tij te kape teresisht dhe ne cdo element Reformen ne Drejtesi.

Eshte kaq e dukshme sa qe nuk duket edhe kaq e fshehte….. sepse gjendet edhe ne 15 kushtet e Hapjes se Negociatave me BE dhe ne Raportet e Departamentit Amerikan te Shtetit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb