Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili nga Komisioni i Sigurisë bëri një deklaratë të fortë duke pohuar se nga burgu janë porositur edhe vrasje.

Gjatë fjalës së tij gjatë një seancën dëgjimore, ku u pyet edhe nga Spartak Braho për sigurinë në burgje, Ismaili tha se për të burgosurit do të kufizohet koha për telefonatat.

“Ka raste që janë porositur vrasje nga burgu, do raportohen në Prokurori. Ndaj për të burgosurit do të kufizohen koha për telefonatat. Ne jemi gati të implementojmë sistemin 41 bis në burgje, ndërsa keni si synim shtrëngimin e masave për persona që vuajnë dënimin në burgje, me rrezikshmëri të lartë”, tha Ismaili.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb