Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, hodhi akuza ndaj nismës së nisur nga tre shtete, Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut, atë të “Ballkanit të Hapur”.

Në një bashkëbisedim me gazetarët, kryetarja e LSI u shpreh se “Ballkani i Hapur” është një skemë financiare që kryen evazion fiskal.

“Po “Open Balkan” çfarë është? Skemë financiare me evazion fiskal përsëri, por që do të bëhet me kompani serbe në kurriz të shqiptarëve”, tha Kryemadhi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb