Presidenti iShqipërisë, Ilir Meta i ka bërë thirrje qytetarëve nga Shkodra që të përdorin votën për të mos lejuar më shpopullimin e vendit

Ditën e djeshme kryeministri Rama i bëri apel një sipërmarrësi që të merrte punëtorë nga Bangladeshi, India apo Afganistani.

Meta thotë se do të mjaftonte në këtë rast një fshat i Indisë për të shpopulluar gjithë Shqipërinë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb