Kur e gjithë vëmendja e politikës është përqendruar tek debati për Gjykatën Kushtetuese, ku nga një anë Meta kërkon Referendum, ndërsa maxhoranca sulmon presidentin, zëvendëskryeministri Erion Braçe vjen me një kërkesë të jashtëzakonshme.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe këtë kërkesë ia adreson kreut të Shtetit, ku i kërkon që veteranët e Luftës Nacional Çlirimtare të shpallen “Nder i Kombit”. Ai theksoi se veteranet e Luftës e meritojnë një titull të tillë.

KERKESA E BRAÇES:
KERKESE E JASHTEZAKONSHME!
President,
a mundet qe dhe ju,

ne cilesine e detyres qe mbani,
te beni nje akt, te kryeni nje detyre dhe,
TE SHPALLNI “NDERI I KOMBIT”
VETERANET E LUFTES ANTIFASHISTE NACIONAL CLIRIMTARE?! Nuk u kam pare ne asnje prej aktiviteteve, konferencave,
festave te organizuara ne cdo qytet edhe ne ditet e clirimit te tyre (perjashtuar nje ceremoni te vetme, ate te 16 shtatorit dites se Konferences se Pezes). Une mendoj qe veteranet e Luftes e meritojne nje titull te tille!
Jane dekoruar shume e shume shtetas ne kete vend, i fundit edhe presidenti i UEFA-s!

Shumica e te dekoruarve ne periudha te erreta, as qe e kane merituar, perkundrazi dekorata ka sherbyer si lavatrice per te lare e thare aktivitetin e tyre kriminal.
Tani eshte dita te nderojme #HERONJTEELUFTES!
Shpalli #NDERIIKOMBIT president!

View this post on Instagram

KERKESE E JASHTEZAKONSHME! President, a mundet qe dhe ju, ne cilesine e detyres qe mbani, te beni nje akt, te kryeni nje detyre dhe, TE SHPALLNI “NDERI I KOMBIT” VETERANET E LUFTES ANTIFASHISTE NACIONAL CLIRIMTARE?! Nuk u kam pare ne asnje prej aktiviteteve, konferencave, festave te organizuara ne cdo qytet edhe ne ditet e clirimit te tyre (perjashtuar nje ceremoni te vetme, ate te 16 shtatorit dites se Konferences se Pezes). Une mendoj qe veteranet e Luftes e meritojne nje titull te tille! Jane dekoruar shume e shume shtetas ne kete vend, i fundit edhe presidenti i UEFA-s! Shumica e te dekoruarve ne periudha te erreta, as qe e kane merituar, perkundrazi dekorata ka sherbyer si lavatrice per te lare e thare aktivitetin e tyre kriminal. Tani eshte dita te nderojme #HERONJTEELUFTES! Shpalli #NDERIIKOMBIT president!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on


(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb