TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar ligjn për Teatrin Kombëtar. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, deputeti i LSI thotë se dekreti i Kreut të Shtetit për kthimin e ligjit për Teatrin, ishte provë e përgjegjshmërisë së lartë për respektimin e Kushtetutës dhe ligjit.

POSTIMI I PLOTE
Dekreti i presidentit per kthimin e ligjit per teatrin ishte prove e pergjegjshmerise se larte per respektimin e kushtetutes dhe ligjit.

Pas diteve te erreta kur kushtetuta dhe ligji u neperkemben e se bashku me to u trondit edhe shteti ligjor dhe korpusi demokratik i ekzistences se Shqiperise, sot ky qendrim i presidentit zgjoi shpresen per rikthimin drejt shtetit te se drejtes, mbrojtjes se integritetit te prones publike dhe respektimit te lirive e te drejtave te njeriut.

Dite e mire per Shqiperine e arsyes.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb