TIRANE

Dekreti i kreut të shtetit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, ka përcarë jo vetëm partitë politike, por edhe vetë institucionin e organizimit të zgjedhjeve. Menjëherë pasi KQZ e quajti inekzistent dekretin e presidentit, përmes zëdhënëses së saj, kreu i këtij insituticioni Klement Zguri, tha në një prononcim për “News24” e “BalkanWeb” se distancohet nga kjo deklaratë.


Për kreun e KQZ-së, Zguri deklarata e sotme nuk është qëndrimi i Komisionit, por vetëm i 4 prej anëtarëve të saj.


“Deklarata është qëndrim i katër anëtarëve të Komisionit, është qëndrim vetëm i anëtarëve, jo qëndrimi im” -u shpreh Zguri.


Edhe më herët Klement Zguri ka braktisur mbledhjet e KQZ-së duke deklararuar se nuk e vë në diskutim qëndrimin e presidentit të Reublikës i cili përmes dekretit ka anuluar zgjedhjet  vendore të 30 qershorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb