TIRANË

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, pasi Kuvendi rrëzoi dekretin për Kodin Zgjedhor.

“Asnjë surprizë nga Kuvendi njëpartiak i inceneratorëve dhe mbetjeve!”-shkruan Meta në facebook.

Pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve dhe apelit të presidentit për të mos i votuar ndryshimet kushtetuese pa ardhur opinioni i Komisionit të Venecias, Parlamenti rrëzoi sot dekretin e Metës për Kodin Zgjedhor.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: