Alessandro Del Piero ka analizuar eliminimin e Juventusit në Ligën e Kampionëve nga Ajax mbrëmjen e sotme.

“Mënyra me të cilën Ajax ka kontrolluar topin dhe ka zotëruar fushën ka sjellë edhe lodhjen e lojtarëve të Juventusit. Për mënyrën se si shkoi rrjedha e lojës, vetëm njëri bëri diferencën: Douglas Costa, i cili  i ka dhënë skuadrës kurajo me lojën e tij dhe e ka bërë Juven të duket e  rrezikshme.”

“Edhe Emre Can e ka bërë një gjë të tillë por në mesfushë dhe jo në sulm përpara. Përshtypja është se Juve ka pasur shumë pak ‘armatime’ sonte”, është shprehur legjenda e Juves për mikrofonin e Sky Sport.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb