Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tronditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm 6.4 ballë. Mediat botërore kanë publikuar videot e para pas tërmetit, që tregojnë momentin e frikshëm, kur lëkundja e fuqishme dridh tokën amerikane.

CNN raporton se para kësaj lëkundjeje janë regjistruar edhe disa tërmete të tjera me magnitudë 4.7, 3.5, 3.8 dhe 4.2, duke krijuar panik te qytetarët, pasi dridhjet kanë vijuar për disa sekonda.

Ndërkohë, që nga tërmetet janë shënuar një sërë dëmesh materiale, pasi siç mund ta shihni edhe në videon e mëposhtme, gjithçka është shkatërruar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: